Kam dalej?!

Králická tiesňava:

Králická tiesňava (640 m) má rozlohu okolo 21 hektárov. Ponúka prechádzku pomerne hlbokým kaňonom, ktorú môžeme zakončiť trebárs aj ovlažením v majestátnom vodopáde Farebného potoka. Leží približne 6 kilometrov od centra Banskej Bystrice, niekde na úrovni spodnej časti podhorskej obce Králiky. Danú oblasť možno zaradiť do predhoria Kremnických vrchov – je dobre ukrytá pred očami návštevníkov.

králická tiesnava 2 králická tiesnava

Králický vodopád:

V Králickej tiesňave si Farebný potok pomedzi skalné bralá v dolomitoch vymodeloval cestičku, ktorej súčasťou je aj nádherný úkaz, Králický vodopád. K vodopádu vedie viditeľne turisticky vyznačený chodníček doplnený niekoľkými informačnými tabuľkami. Králický vodopád sa nachádza v nadmorskej výške 650 metrov a spadá do hĺbky sedem metrov. Je to najväčší vodopád v okolí Banskej Bystrice. V letných mesiacoch je známou a výbornou zážitkovou atrakciou pre mladých lezcov, ktorí navlečení v celej svojej lezeckej výbave, bosými nohami zlaňujú sviežu vodu Králického vodopádu.

Okrem vodopádu sa v blízkosti obce Králiky nachádza aj Jazierková a Puklinová jaskyňa a len 12 km od chaty je mesto Banská Bystica, kde je možná aj návšteva kúpaliska.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA kralický vodopád

Harmanecká jaskyňa:

kvapľová jaskyňa v Kremnických vrchoch a Starohorských vrchoch pri Harmanci.Harmanecká jaskyňa sa nachádza v Kremnických vrchoch (v hraničnej oblasti s Veľkou Fatrou), 16 km na SZ od Banskej Bystrice, neďaleko obce Harmanec, na severnom svahu vrchu Kotolnica, vo výške 828 m n. m., asi 260 m nad hladinou potoka Harmanec.

harmanecka jaskyna 01 harmanecka jaskyna 02

 Donovaly: 

nachádzajú sa na rozhraní Veľkej Fatry a Starohorských vrchov. Najvyšší vrchol nad nimi je Zvolen (1 402 m n. m.), vedľa sa nachádza Nová hoľa (1 370 m n. m.), kam vedie aj kabínková lanovka. Na svahoch Novej hole sa nachádza niekoľko zjazdoviek a lyžiarskych vlekov a juhovýchodné svahy sú obľúbenou lokalitou nadšencov závesného lietania. Niekoľko lyžiarskych svahov, vlekov a lanovka sa nachádza v stredisku Záhradište na severných svahoch vrchu Baník (1 056 m n. m.).

Bobova_draha habakuky-dobsinskeho-rozpravkovy-svet

lanovka donovaly 02_donovaly_zaprahy

Banská Bystrica:

Pamätník SNP v Banskej Bystrici je jeden z najvýznamnejších pamätníkov na Slovensku, ktorých úlohou je pripomínať obdobie II. svetovej vojny a Slovenské národné povstanie, centrom ktorého bola Banská Bystrica.

muzeum_a_pamatnik_snp_v_banskej_bystrici muzeum SNP

Aquapark Kováčová:

Holiday park Kováčová je rekreačné zariadenie pri obci Kováčová v okrese Zvolen. Akvapark s celoročnou prevádzkou má vybudovanú sieť krytých i vonkajších bazénov, doplnených o tobogan, masáže a reštauračné zariadenie.

kovacova holidaypark